X
Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar açıkladı! ‘Bütün zamanların rekorunu kırdı’
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar açıkladı! ‘Bütün zamanların rekorunu kırdı’

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar açıkladı! ‘Bütün zamanların rekorunu kırdı’

ABONE OL
Haziran 6, 2021 08:42
Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar açıkladı! ‘Bütün zamanların rekorunu kırdı’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile takip ettiği seçkin gözlemci gününün ardından DENİZKURDU-2021 Tatbikatı tamamlandı.

Tatbikat sonrasında Güney Ödev Grup Komutanlığını ziyaret eden Bakan Akar, burada değer biçme toplantısına katıldı. Toplantının ardından Türk Yüksek Hazırlık Seviyeli Deniz Atama Kuvveti (TURMARFOR) Komutanlığını ziyaret eden Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi akşam yemeğinde personelle bir araya geldi. Bakan Akar, buradaki konuşmasında ülkenin ve bölgenin tehlike, korkutma ve tehlikelerin arttığı bir dönemden geçtiğini belirtti.

TSK ’nın yoğun bir dönemden geçtiğini dile getiren Bakan Akar, “Türk Silahlı Kuvvetleri egemenliğimiz ve bağımsızlığımız ilk kez olmak üzere hudutlarımızın, halkımızın, personelimizin güvenliği, asil milletimizin hak alaka ve menfaatini korumak ve kollamak için yapılması gereken ne varsa büyük bir mertlik ve fedakârlıkla karada, denizde, havada kendisine verilen tüm görevleri en iyi şekilde yerine getirebilmek için ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışı içinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bunu da ardına kadar sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

‘BÜTÜN ZAMANLARIN REKORUNU KIRDI’

class=’cf’>

Doğu Akdeniz ve Ege’de yargı alaka ve menfaatlerin kararlılıkla korunmasında TSK’nın kayda değer unsurlarından Deniz Kuvvetleri Komutanlığının yerine getirdiği başarılı görevleri anımsatan Bakan Akar, “Türk Deniz Kuvvetleri 200 bin saat/ sene seyir yapmak suretiyle bütün zamanların rekorunu kırdı. Türk Silahlı Kuvvetleri sizlerin kahramanlığı, fedakârlığı doğruca her geçen gün gücüne baskı katmaktadır” ifadesini kullandı.

Sağlanan başarıdan dolayı Deniz Kuvvetleri personelini tebrik eden Bakan Akar, “Şanlı Silahlı Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri tarihimize yeni bir sayfa yazdınız, yeni bir sayfa ilave ettiniz” dedi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ’ın liderliğinde Türkiye ’nin uluslararası alanda bir özne haline geldiğini vurgulayan Bakan Akar, her geçen gün ilgi ve etki alanlarının genişlediğini, bunun da sorumluluklarını artırdığını açıklama etti.

Yurt içi ve sınır ötesinde devamlı teröristle uğraş operasyonlarına da değinen Bakan Akar, şunları kaydetti:

class=’cf’>

“Başta PKK/YPG elde etmek üzere DEAŞ, FETÖ ve bütün terör örgütlerinin yanı sıra her türlü tehdit ve tehlikeye karşısında mücadele etmek mecburiyetimiz var. Ölürsem şehit kalırsam gazi anlayışı içinde mücadelemizi sürdürüyoruz. Büyük bir galibiyet ile çaba devam ediyor. İnşallah bu mücadelenin sonunda en son terörist etkisiz ışık halkası getirilecek. 24 Temmuz 2015’ten itibaren teröristlerin ‘girilemez’ dediği her yere girildi.

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar açıkladı Bütün zamanların rekorunu kırdı

Buraların hepsi temizlendi. Laf konusu tarihten bugüne kadar 18 bin 140 terörist etkisiz ayla getirildi. Bu yılın başından itibaren ise 1212 terörist etkisiz ışık halkası getirildi. 23 Nisan’da başlayan Pençe Şimşek ve Pençe Şimşek harekâtları da planlandığı gibi başarıyla devam ediyor. Mehmetçik, teröristlerin inlerini başlarına yıktı, yıkmaya devam ediyor. 23 Nisan ’dan bugüne dek Suriye ve Irak ’ın kuzeyinde toplam 352 terörist etkisiz ışık halkası getirildi.”

class=’cf’>

İçişleri Bakanlığı açıkladı Bir terörist teslim oldu

İçişleri Bakanlığı açıkladı! Bir terörist teslim oldu

Türkiye ’nin tüm komşularının toprak bütünlüğüne saygılı olduğunu vurgulayan Bakan Akar, “Bizim tek hedefimiz var teröristler” diye konuştu.

“Türk Silahlı Kuvvetleri binlerce takvim şanlı tarihimizden süzülüp gelen ulusal, manevi ve mesleki değerleriyle, aklın ve bilimin ışığında, anayasa çerçevesinde, yasalar ve Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda, art arda amir ve komutanların emir ve komutasında, milletinin emrinde, görevinin başındadır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diyen Bakan Akar, sözlerinin sonunda şehitlere rahmet, gazilere şifa dileklerini de iletti.

class=’cf’>

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar açıkladı Bütün zamanların rekorunu kırdı

 

‘Sofi Nurettin ’ böyle vuruldu

‘Sofi Nurettin ’ böyle vuruldu

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.