X
Son dakika… Sağlık Bakan Yardımcısı Tolunay duyurdu! Türkiye’deki koronavirüs vakalarının yüzde 95’i…
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Son dakika… Sağlık Bakan Yardımcısı Tolunay duyurdu! Türkiye’deki koronavirüs vakalarının yüzde 95’i…

Son dakika… Sağlık Bakan Yardımcısı Tolunay duyurdu! Türkiye’deki koronavirüs vakalarının yüzde 95’i…

ABONE OL
Mayıs 22, 2021 15:02
Son dakika… Sağlık Bakan Yardımcısı Tolunay duyurdu! Türkiye’deki koronavirüs vakalarının yüzde 95’i…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tolunay, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının ev sahipliğinde, uluslararası görev şefleri ve tanıdık olmayan gazetecilerin katılımlarıyla Antalya Belek’te düzenlenen “Turizm İçin Emniyet” programında yaptığı konuşmada, Kovid-19 sürecinde Afiyet Bakanlığının izlediği usul ve çalışmalara ilişkin bilgi verdi.

Salgın sürecinin başında Bilim Kurulu oluşturulduğunu anlatan Tolunay, sürecin bilimsel olarak yürütüldüğünü vurguladı.

Tolunay, işlem boyunca e-Nabız, Yaşam Eve Sığar (HES) uygulamalarıyla salgının kontrol aşağıda tutulması noktasında hizmet verildiğini söyledi.

14

Bakan Koca Ahmet Hakana konuştu: Koronavirüs aşısında strateji değişti.. Müthiş haberi böyle duyurdu: Yaza güvenli gireceğiz

Bakan Koca Ahmet Hakan’a konuştu: Koronavirüs aşısında strateji değişti.. Harikulade haberi böyle duyurdu: ‘Yaza güvenli gireceğiz’

Bugüne dek 28 milyon aşılama yaptıklarına göze çarpan eden Tolunay, “Sinovac aşısıyla beraber ivedi dilekçe onayı verildi. Tehlike grubuna göre aşılama başlattık. 65 yaş üstünde yüzde 85 aşılamayı başarmış durumdayız. Aşılama noktasında 120 milyon aşılama imzalandı. Aşıların büyük kısmı haziranda ülkemize ulaşacak. Haziranda günde 1 milyon kişiye aşı yaparak, 30 milyonu aşılamayı planlamaktayız.” dedi.

Son dakika... Sağlık Bakan Yardımcısı Tolunay duyurdu Türkiyedeki koronavirüs vakalarının yüzde 95i...

class=’cf’>

“TÜRKİYE’DE KOVİD-19 VAKALARININ YÜZDE 95’İ İNGİLİZ VARYANTI”

Süreç içerisinde en tedirgin durumun mutasyonlar olduğuna dikkat çeken Tolunay, Türkiye’de Kovid-19 vakalarının yüzde 95’inin İngiliz varyantı olduğunu, diğer mutasyonlara yönelik de taramaların devam ettiğini dile getirdi.

Günlük 200 binin üzerinde test yaptıklarını belirten Tolunay, şunları kaydetti:

“Testlerde pozitif oranı yüzde 20’lerden yüzde 5’lere düşmüş durumda. Bu da kapanmanın çok ciddi sonuçları olduğunu bize göstermekte. Tatil beldelerimiz, yani Antalya, İzmir, Aydınlatılmış gibi şehirlerimizde büyük kasaba merkezilerinde vakaların geriye gittiğini görüyoruz. Antalya ve İzmir’de otel bölgelerindeki ilçelerde vaka sayıları fazla daha düşük. Otellerin de turizm sertifikasyonu aldıktan daha sonra bir can sıkıntısı olacağını da düşünmüyoruz.”

Avrupa Birliği’nde aşı sertifikasyonuna başlanacağına göze çarpan eden Tolunay, Türkiye’nin de e-Nabız ve HES sistemi üzerinden aşılanan vatandaşları kaydettiğini söyledi.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.