Son dakika Türkiye günlerce bu olayı konuşmuştu İbrahim Zarapın cezası belli oldu
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Son dakika… Türkiye günlerce bu olayı konuşmuştu! İbrahim Zarap’ın cezası belli oldu

Son dakika… Türkiye günlerce bu olayı konuşmuştu! İbrahim Zarap’ın cezası belli oldu

ABONE OL
Haziran 3, 2021 14:31
Son dakika Türkiye günlerce bu olayı konuşmuştu İbrahim Zarapın cezası belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Durum, 6 Mart’ta, Canik ilçesine emrindeki Karşıyaka Mahallesi’nde meydana geldi. İbrahim Zarap, kendisinde kalan kızlarını adamak için 3 yıl önce boşandığı Emriye Metoğlu ile ilçe meydanında buluştu. Zarap, bir anda Metoğlu’na tekme- tokat saldırdı. Zarap’ın, yere yığılan Metoğlu’nu dövdüğü anlar, çevredekiler kadar cep telefonu kamerası ile görüntülendi. Yüzüne ve başına aldığı darbeler nedeniyle tanınmaz hale gelen Metoğlu, ihbar üzerine durum yerine gelen sağlık görevlilerince yapılan birincil müdahalesinin gerisinde Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. İbrahim Zarap ise polis ekiplerince gözaltına alındı. Emriye Metoğlu, hastanede 5 günlük tedavisinin peşinde taburcu edildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Zarap da sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İbrahim Zarap için istenen ceza belli oldu

İbrahim Zarap için istenen ceza belirli oldu

AVUKATLARDAN VE KADIN PLATFORMLARINDAN DESTEK

class=’cf’>

Savcının hazırladığı iddianamede, ‘kasıtlı olarak öldürmeye teşebbüs’ ve ‘mala zarar verme’ suçlarından 18 yıla değin hapsi istenen İbrahim Zarap, 12 Nisan’da öncelikle 1’inci Ağır Canice Mahkemesi ’nde egemen karşısına çıkarıldı. Bugün 2 ’nci kere egemen karşısına çıkan tutsak Zarap, duruşmaya, Ses ve Gösterme Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı. Emriye Metoğlu’nun yanı sıra kardeşi Rümeysa, annesi Dursune ve babası İsmail Metoğlu ile avukatları İslam Gezer de salonda hazırlanmış bulundu. Duruşmaya Metoğlu’na takviye için birçok ilden avukat ile bayan platformu temsilcileri de katıldı.

‘PSİKOLOJİM BOZULDU, TEDAVİ GÖRÜYORUM ’

Duruşmada savunma yapan İbrahim Zarap, “Yapmış olduğum şey, çok fena. Pişmanım hem de fazla derecede pişmanım. Böyle bir şeyin olmasını istemezdim. Psikolojim bozuldu, tedavi görüyorum. Biraz da benim açımdan olaylara baksınlar. Ben onu öldüremem, ben onun için ölümü göze aldım. Bundan sonradan böyle bir olayla karşınıza çıkmayacağıma laf veriyorum ve tahliyemi talep ediyorum” diye konuştu.

Samsundaki vahşette flaş gelişme İbrahim Zarapın ilk vukuatı değilmiş...

Samsun’daki vahşette flaş gelişme! İbrahim Zarap’ın birincil vukuatı değilmiş…

Duruşmaya 15 dakika ara veren duruşma heyeti, sonra kararını açıkladı. İbrahim Zarap ’a ‘bilerek öldürmeye girişim’ten 10 sene, ‘mala hasar verme’ suçundan ise 4 ay hapis cezası verildi.

İbrahim Zarap ilk kez hakim karşısında: Öldürmek niyetinde değildim

İbrahim Zarap ilk kez başat karşı: Öldürmek niyetinde değildim

‘KARARDAN DOLAYI MUTLUYUZ’

class=’cf’>

Mahkeme sonrası tanımlama yapan Emriye Metoğlu, “Böyle bir karar çıkacağını biliyordum, çünkü avukatıma güveniyordum. Anlattığı şeyler canımı ne dek sıksa da yalanlar üstüne kuruluydu. Yalanlardan olumlu bir sonuç beklemezdi. Bu karardan nedeniyle mutluyuz. Tekrar da cezayı az buldum, daha fazla olabilirdi. Mahkemede kendini savunmaktan çok bana olan gönül bağını anlattı. sonradan cezaevinde yaşadığı sıkıntıları anlattı ve insanların vicdanıyla oynamaya çalıştı. Benden tekrar özür diledi, benim onu aldattığımı söyledi, o zaman niçin özür diledi” dedi.

class=’cf’>

Son dakika... Türkiye günlerce bu olayı konuşmuştu İbrahim Zarapın cezası belli oldu

‘AKLA MANTIĞA SIĞMAYAN BEYANLARI VARDI ’

Emriye Metoğlu’nu avukatı İslam Gezer de, “Biz bu duruşmada zaten karar çıkacağını biliyorduk. İlk celsede savcı mütalaasını hazırlamıştı. Mütalaada bile bile öldürmeye teşebbüs ve mala zarar verme suçlarından mütalaa hazırlanmıştı. Karar aşamasında sanık müdafi tarafından bir şahit bildirildi. Mahkeme, bu tanığı dinledi. Tanığın, sanığın ve davalı müdafinin beyanlarının toplandığı bir yer var. Bu da akla mantığa sığmayan bir noktadır. O da şudur, tarafların evlilik birliği bittikten sonra Emriye ’nin sosyal yaşamına ilişkin müdahaleler, ‘Emriye bekar bir kadın olarak istediğini yapamaz, çünkü o bir çocuk annesidir ’ denmek suretiyle müvekkilimin sosyal hayatına müdahalelerle geçen bir savunma laf konusudur. Bunlar mahkemeyi hiçbir şekilde etkilemedi, heyet 10 yıl 4 ay hapis cezasına karar verdi. Bu bizim için sevindiricidir, çünkü mahsus öldürmeye teşebbüs suçu bakımından daha aşağı sınırdan uzaklaşmıştır. Bu hususta öngörülen indirimlerin kaldırılması ve cezanın üst sınıra yaklaştırılması için kararı istinaf edeceğiz. Bundan sonraki süreci izleyeceğiz lakin geldiğimiz nokta sevindiricidir” diye konuştu.

class=’cf’>

Son dakika... Türkiye günlerce bu olayı konuşmuştu İbrahim Zarapın cezası belli oldu
8

Görüntüler Türkiyeyi sarsmıştı Dehşet anlarını ilk kez anlattı

Görüntüler Türkiye’yi sarsmıştı! Korku anlarını ilk olarak anlattı

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.