X
Son dakika… Yerli koronavirüs aşısında umut veren sonuçlar! Resmen açıklandı: Yüzde 100 antikor
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Son dakika… Yerli koronavirüs aşısında umut veren sonuçlar! Resmen açıklandı: Yüzde 100 antikor

Son dakika… Yerli koronavirüs aşısında umut veren sonuçlar! Resmen açıklandı: Yüzde 100 antikor

ABONE OL
Mayıs 27, 2021 10:34
Son dakika… Yerli koronavirüs aşısında umut veren sonuçlar! Resmen açıklandı: Yüzde 100 antikor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaretinde yaptığı açıklamada, Prof. Dr. Aykut Özdarendeli kadar geliştirilen yerli inaktif aşının safha 2 aşamasını nisan ayının sonunda tamamlayıp, raporlarını Sıhhat Bakanlığı ve ilgili yerlere ulaştırdıklarını anımsattı.

Faz 2 çalışmalarının sonuçlarının çok hoş çıktığını ifade eden Çalış, “Aşı yapılan gruptaki gönüllülerin antikorları yüzde 100 çıktı. Yani aşı yapılan bütün gönüllülerde antikor oluştu. Natürel ancak antikorun yüzde 100 çıkması kayda değer lakin öteki faaliyet parametreleri de çok çok iyi çıktı.” dedi.

Bakan Koca paylaştı Koronavirüs aşılamasında flaş gelişme

Bakan Koca paylaştı! Koronavirüs aşılamasında flaş gelişme

Bundan sonraki evre 3 çalışmalarının Afiyet Bakanlığı ve Türkiye Sağlık Durumu Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) kadar yürütüldüğünü dile getiren Çalış, şunları kaydetti:

Son dakika haberler: Yerli aşıda umut veren rapor... Yüzde 100 antikor

Son dakika haberler: Yerli aşıda umut veren rapor… Yüzde 100 antikor

“EYLÜL AYINA DOĞRU ACİL KULLANIM ONAYIYLA KULLANABİLİRİZ”

class=’cf’>

“Bu konudaki bilgilendirmeyi Sıhhat Bakanlığı ve TÜSEB yapacaktır. Zaten Safha 3 çalışmalarının başladığını ve dozlamaya geçileceğini Afiyet Bakanımız açıklamıştı. Bakanımız ‘safha 3 de başarılı geçerse eylül ayına dürüst acele başvuru onayıyla kullanabiliriz’ diye açıklama etmişti. Fakat faz 3 çalışmalarında da istişare halindeyiz. TÜSEB ve Sağlık Durumu Bakanlığı ile yaklaşık olarak 2-3 günde bir online toplantılara katılmakta hocalarımız. Orada daha artı gönüllü üstünde aşılama yapılacak. Faz 3 çalışmalarının 20-30 merkezde yapılması planlanıyor. Erciyes Üniversitesi olarak biz de inşallah o merkezlerden biri olacağız. Yani Kayseri’de de safha 3 çalışmalarına devam edilecek.”

Yerli koronavirüs aşısının Faz-3 aşamasında çok önemli gelişme

Yerli koronavirüs aşısının Faz-3 aşamasında çok kayda değer gelişme

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.