X
Süleymanpaşa da zirai atıklar artık doğaya karışmıyor

Süleymanpaşa ’da zirai atıklar artık doğaya karışmıyor

ABONE OL
Mart 15, 2021 01:43
Süleymanpaşa da zirai atıklar artık doğaya karışmıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TEKİRDAĞ,-TEKİRDAĞ ’ın Süleymanpaşa ilçe Belediyesi göre, zirai ambalaj atıklarının doğaya karışmasını durdurmak nedeniyle başlatılan araştırmalar, kapsamı genişletilerek sürdürülüyor. 7 kırsal mahallede 11 nokta ile başlatılan çalışmada, bugün 21 kırsal semt ve 30 geri dönüşüm noktasına ulaşılmış durumda.

Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen incelemeler dahilinde, 21 kırsal mahallede, tarım arazilerine yakın alanlarda belirlenen noktalara zirai ilaç ambalajlarının atılabilmesi için geri dönüşüm konteynerleri yerleştirildi.

Söz konusu konteynerler ise belediye bütçesinden yeni çöp konteynerleri satın alınması yerine, belediye envanterinde yer alan ancak kullanım ömrünü tamamlamış olan eski çöp konteynerlerinin Süleymanpaşa Belediyesi Temizleme İşleri Müdürlüğü atölyesinde yenilenmesi ile tedarik edilerek zirai hap ambalajlarının toplanması amacıyla kullanılıyor. Konuyla ilgili olarak Süleymanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 21 kırsal mahallede yer alan 30 zirai atık konteynerinin uyumlu olarak boşaltılarak uygun şekilde bertaraf edildiği ve bu nedenle atıkların doğaya karışarak zarar vermesinin önüne geçildiği belirtildi. Hem kırsal mahallelerde zirai ilaç ambalajlarının geri dönüşümü ile ilgili bilgilendirme çalışmalarının da düzenli olarak sürdürüldüğü ifade edildi.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.