X
Taksilerde gelinlik unutan bile var

Taksilerde gelinlik unutan bile var

ABONE OL
Mart 18, 2021 07:54
Taksilerde gelinlik unutan bile var
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Taksilerde gelinlik unutan bile var

İzmir’de hizmet veren taksilerde her sene çok sayıda eşya unutuluyor. Şemsiyeden kıyafete, bebek arabasından bilgisayara değin unutulan fazla sayıda eşya, dijital taksicilik sistemi, ‘EnTaksi’ ile sahiplerine şipşak teslim ediliyor. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, dijital taksicilik sistemi kayıtlarından kayıp eşyalara ve sahiplerine eskiye göre daha kısa sürede ulaştıklarını anlattı. Anık, “Teknolojinin gelişmesiyle unutulan eşyalar, hızlı bir şekilde bulunuyor. Bize, takside unutulanlar konusunda başvuruda bulunanların eşyalarını yüzde 99 buluyoruz. Müşterinin nereden hangi araca bindiğini, hangi güzergahtan devam ettiğini ve saatini söylemesi halinde ‘EnTaksi’ uygulamasından rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Önemli olan müşterinin arayıp, data vermesi. Ayrıca can hem mal güvenliği açısından kayda değer bir uygulama. Sistem bir uçtan bir uca müşteriye verdiğimiz hizmetin kalitesi arttı” dedi.

‘DAMATLIĞINI, GELİNLİĞİNİ UNUTAN BİLE VAR’

Kullanım doğru yolcuların mağduriyetinin önlendiğini anlatan Anık, “Bir ay önce 2 bin 500 lira bedel altın bulunarak, sahibine tesilm edildi. Heyecandan damatlığını ya da gelinliğini arabada unutan bile oldu. İzmirlilerin can ve mülk güvenliğini koruyacak sistem doğruca hangi aracın, ne vakit, hangi yöne gezgin taşıdığını teknolojik altyapımız doğru saptama ediyoruz. Birçok süre sürücü arkadaşlarımız, yolculardan bildirim gelmeden bunları bulup, bize iletiyor. Dijital taksicilik sistemine geçtikten sonradan kayıp ve unutulan eşyaları, sahiplerine daha çok teslim eder ayla geldik” diye konuştu.

Taksilerde gelinlik unutan bile var

‘ARAÇLARIN KONUMUNU EKRANDAN İZLİYORUZ’

Emniyet birimlerinin de uygulamadan yararlandığını kaydeden İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, “Araçların konumunu ekrandan peşine düşüp takip ediyoruz. Mesela taksiye bindiği ihbar edilen güvenilmez şahsın, nerede indiği sistem üzerinden peşine düşüp takip ediliyor. Haber merkezimizde biri yönetici 5 personel tahsis yapıyor. 7 gün, 24 saat telefonlar açık. Plaka verildiğinde aracın şu lahza nerede olduğunu hemencecik bulabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLAR UYGULAMADAN MEMNUN

Bindiği takside bebek arabasını unutan Kezban Karamarlı (35) derhal İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nı aradığını söyledi. Karamarlı, “Bebeğim ağlayınca telaşla taksiden indim. Ancak bebek arabasını almayı unuttum. Bindiğim taksinin emrindeki olduğu odayı aradım ve Özgür Haberci sonra bebek arabasını gelip, almamı söylediler. Çok mutlu oldum” dedi.

 

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.