TBMM Başkanı Şentoptan Hürriyete flaş açıklama Kılıçdaroğlunun sözleri eleştiri değil iftira
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • TBMM Başkanı Şentop’tan Hürriyet’e flaş açıklama: ‘Kılıçdaroğlu’nun sözleri eleştiri değil iftira’

TBMM Başkanı Şentop’tan Hürriyet’e flaş açıklama: ‘Kılıçdaroğlu’nun sözleri eleştiri değil iftira’

ABONE OL
Haziran 1, 2021 17:31
TBMM Başkanı Şentoptan Hürriyete flaş açıklama Kılıçdaroğlunun sözleri eleştiri değil iftira
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade ’nun bir kabahat örgütü yöneticisinin bir siyasetçiye ‘her ay 10 bin dolar gönderdiği ’ şeklindeki açıklamasıyla ilgili tartışmalar devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında bu konuya değinerek TBMM Başkanı Mustafa Şentop ’u da eleştirdi. Kılıçdaroğlu Şentop ’un bu ismi açıklamasını kendi isteğiyle “Ayda 10 bin dolar rüşvete bağlanan siyasetçi kim? Şentop bu konuyu açıklamak zorundadır. Eğer Şentop konuşmuyorsa acaba 10 bin dolar sözde bir olay her ay ona da mı veriliyor? Şentop sessiz kalamaz.” ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı Şentop, EİTPA konferansı için bulunduğu Pakistan ’da Hürriyet ’e konuşarak Kılıçdaroğlu ’na yanıt verdi.

“ELEŞTİRİ DEĞİL İFTİRA”

Kılıçdaroğlu ’nun kendisine kötüleme attığını söyleyen Şentop şu ifadeleri kullandı:

“Bu bir eleştiri değil, bir iftira. Şöyle ifade edeyim, Pakistan’dayız. Malum burada epeyce sıcak bir hava içerisinde yoğun bir temas trafiğimiz vardı. Pakistan Cumhurbaşkanı sayın Alvi ile görüşmemizden çıkınca arkadaşlar bana bir metin atmışlar, deniyor fakat ‘Bu konuyu anlatmak zorundadır. Eğer açıklamazsa aynı onun gibi 10 bin dolar kendisine de mi her ay gönderiliyor’ diye bir ifade.

class=’cf’>

Ben de arkadaşlara dedim oysa, onu hangi meczup söylemiş? Sonradan bir baktık fakat Kılıçdaroğlu ’nun sözüymüş, Grup toplantısında söylemiş.

Konu şu: Bir bakan, İçişleri Bakanı bir siyasetçinin, milletvekili demiyor, siyasetçinin her ay 10 bin dolar bir suç örgütünden para aldığını söylüyor. Bak kim olduğunu bunun açıklamadı. Bunun açıklanmasına dair kamuoyundan da beklentiler var, biz de bu konudaki beklentilerimizi açıklama ettik yazılmış-sözlü olarak sayın bakana. Ama bu benim dile getirdiğim bir bahis yok, bu şahsın kim olduğunu da ben bilmiyorum. Kılıçdaroğlu ne dek biliyorsa ben de öyle biliyorum. Dolayısıyla sorunun muhatabı ben değilim.

“KILIÇDAROĞLU DEĞIN BİLİYORUM”

“Benden şunu talep edebilirler: Bunu sayın bakandan sorun, İçişleri Bakanı bunu cevaplasın, buna tavassul edin, arabulucu olun; bu olabilir, bu bambaşka bir konu. Ama sorunun muhatabı ben değilim, sorunun muhatabı bakan, onu bilen bakan, benim bir bilgim değil. Kılıçdaroğlu ne değin biliyorsa ben de böylece biliyorum. Bunu açıklamamı istiyor benden. Bu bir siyasi bunaklık değilse eğer, bunun fakat bir haysiyetsizlik ve ahlaksızlık olduğunu söyleyebilirim. Kendisinde zerrece asalet, etik varsa bu konuyla ilgili olarak kendisinin bu beyanlarının ne kavrama geldiğini, bu konudaki veri-kanıt ne varsa açıklasın. Yahut kendisi olasılıkla bu nesil konuları gündemde yetişmek için sık-sık sağdan-soldan 10 bin dolarlar aldığı için bunun fazla kolay bir mesele olduğunu zannediyor ki herkese bu iftirayı yapabiliyor, bu çamuru sıçratmaya çalışıyor.”

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.