X
Tokat’ta asker kıyafetli 15 yaşındaki çocuklar, halka üzüm hoşafı dağıttı
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Tokat’ta asker kıyafetli 15 yaşındaki çocuklar, halka üzüm hoşafı dağıttı

Tokat’ta asker kıyafetli 15 yaşındaki çocuklar, halka üzüm hoşafı dağıttı

ABONE OL
Mart 18, 2021 12:10
Tokat’ta asker kıyafetli 15 yaşındaki çocuklar, halka üzüm hoşafı dağıttı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Turhal Belediyesi tarafından ilçe merkezinde Çanakkale Savaşı esnasında asker menüsünde bulunan üzüm hoşafı ve ekmek dağıtıldı. Belediye önünde kurulan stantta dönemin askeri kıyafetlerini giyen 15 yaşındaki çocuklar vatandaşlara üzüm hoşafı ve ekmek ikram etti.

Tokatta asker kıyafetli 15 yaşındaki çocuklar, halka üzüm hoşafı dağıttı

Çanakkale Savaşı’na giden gençleri anlatan ‘Hey onbeşli onbeşli, Tokat yolları taşlı, onbeşliler gidiyor, kızların gözü yaşlı’ dizeleri ile başlayan ağıdı dinleyen herkesin yüreğinin sızladığını dile getiren Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler “Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106’ncı yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. Bu gururun yanına içimizde de bir sızı var. Bunun sebebi de gönül coğrafyamız olarak bildiğimiz bütün İslam coğrafyasından, Anadolu ’dan, Trakya ’dan, Balkanlardan Çanakkale ’de çoğu şehit verdiğimiz gerçeği. Tokat ’ta asker sevkiyatında fazla önemli bir il. O Kadar oysa gönüllü askerlerden oluşan 15 yaşlarındaki Mehmetçiklerimiz de cepheye gitmiş. Onları onbeşliler olarak anıyor ve arkalarından yakılan ağıdı aynı acıyla diri tutuyoruz. Allah hepsinden razı olsun. Biz de böyle bir etkinlikle ayrıca onbeşlilerimizi yad edelim, ayrıca de cephede askerlerimizin hangi şartlarda düşmanla çarpıştığını, yedikleri cephe menüsüyle gösterelim istedik” diye konuştu.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.