X
Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?

ABONE OL
Mart 15, 2021 01:17
Tüp bebek tedavisi öncesi vücudu nasıl hazırlamalıyız?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tüp bebekte her basamak hamilelik başarısını etkilemektedir. Embriyoloji laboratuvarında operasyon gören yumurta ve spermin kalitesinin embriyoloji laboratuvarının donanım ve deneyimi kadar manâlı olduğu gözden kaçırılmaması gereken bir noktadır. Kullanılan ilaç protokolleri kalite üstüne etkili olsa bile biliyoruz ancak en nihayetinde vücudun kaliteli sperm veya yumurta üretebilme yeteneği ana belirleyici etmendir. O halde az önce tüp bebek tedavisine başlamadan önce yumurtalık ve testislere dışardan uygulanacak destek tedavileri ile tezgâhtar olunabilir mi sorusu akıllara gelmektedir. Vücutta yumurta ya da sperm üretimini kesin aşamalarda bloke eden; örneğin kalıtımsal problemler sanki nedenleri bir kenara koyacak olursak diyetle alınan gıdaların veya yaşanılan ortam özellikleri ile vücudun maruz kaldığı kimyasal/fiziksel etkenlerin düzenlenmesi, üreme hücrelerinin kalitesinde ve dolayısıyla gebelik başarısının artışında epeyce manâlı yere sahiptir

Çiftlerin her ikisi için de geçerli olmakla beraber özellikle tüp bebek tedavisine hazırlık yapan bayan hastalar için aşağıdaki hususlara uyarı edilmesi epeyce önemlidir.

 arpanetmedya.com’a katkıları için teşekkür ederim.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.