X
Türkiye günlerce Tokkal ailesi cinayetlerini konuşmuştu! Katil için istenen ceza belli oldu
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Türkiye günlerce Tokkal ailesi cinayetlerini konuşmuştu! Katil için istenen ceza belli oldu

Türkiye günlerce Tokkal ailesi cinayetlerini konuşmuştu! Katil için istenen ceza belli oldu

ABONE OL
Mart 18, 2021 14:16
Türkiye günlerce Tokkal ailesi cinayetlerini konuşmuştu! Katil için istenen ceza belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eskişehir ’de cep telefonu satış ve tamiri yapan İlkay Tokkal ’ın eşi Emel ’in ilk evliliğinden olan ve İzmir’de yaşayan kızı Beyzanur Kayaalp, geçen 16 Şubat günü, annesine ulaşamayınca polisten takviye istedi. İhbar üzerine polis ekipleri, İlkay-Emel Tokkal çiftinin Odunpazarı ilçesi Deliklitaş Mahallesi Hamamyolu Caddesi ’ndeki bir apartmanın 5 ’nci katındaki kiralık evine geldi. Çilingir yardımıyla içeri giren polis ekipleri, İlkay Tokkal (42) ve eşi Emel Tokkal (41) ile çiftin 4 yaşındaki oğulları Ali Zirve’u bıçaklanarak öldürülmüş halde buldu. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, başlattıkları soruşturma kapsamında özel ekip kurdu. Çevredeki 450 MOBESE ile güvenlik kameralarının görüntülerini incelemeye alan polis ekipleri, cinayetlerin ortaya çıkmasının ardındaki olay yerinde kendisini yere atarak gözyaşı döken İlkay Tokkal ’ın eski ortağı evli ve 2 çocuk babası Mehmet Şerif Boğa ’nın katil zanlısı olduğunu belirledi. Evinde kanlı çorap ve kundura ele geçirilen Boğa, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak, cezaevine koyuldu.

Tokkal ailesi katledilmişti Cani Mehmet Şerif Boğa ’nın görüntüleri ortaya çıktı

Tokkal ailesi katledilmişti! Cani Mehmet Şerif Boğa ’nın görüntüleri ortaya çıktı

3 DEFA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS İSTENDİ

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı tamamladı. Savcılık göre hazılanan iddianamede gönderildiği Eskişehir 1 ’nci Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi ’nce kabul edildi. İddianamede Boğa hakkında ‘canavarca hisle eziyet çektirerek ansızın pozitif kişiyi kasten öldürme ’ suçundan 3 kere ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. İddianamede olay günü ise şöyle anlatıldı:

Türkiye günlerce Tokkal ailesi cinayetlerini konuşmuştu Katil için istenen ceza belli oldu

“Ölen İlkay Tokkal ve oğlu Ali Zirve Tokkal ’ın 15 Şubat günü saat 18.56 ’da eve geldikleri belirlendi. Emniyet kamerası görüntülerine göre saat 19.16 ’da şüpheli Boğa ’nın eve geldiği, ailenin akşam yemeği olarak bir meslek yerinden lahmacun söylediği, 19.39 ’da pidecide çalışan kişinin eve yemek yemek siparişini getirip ayrıldığı tespit edildi. Maktül Emel ve oğlunun bu yemeği salonda bir tepside, İlkay’ın ise mutfakta yediği belirlendi. Şüphelinin eve yemek servisi geldiği sırada evde olduğu, maktüllerin komşularının saat 20.10 esnasında bağrışma sesleri duyduğu anlaşıldı. Yeniden 20.20 ’de ‘Emel, Emel ’ diye bağırma sesleri duyduğu lakin bu sesin İlkay ’a ait olmadığı, saat 20.25 ’de kapının sertçe kapatılarak koşar adımla bir şahsın merdivenden altında dürüst koşma sesleri duyulduğu tespit edildi. Şüphelinin eve 19.16 ’da girdiği takriben 75 dakika kalarak, 20.30 sıralarında maktül Emel ’in telefonunu poşete koyarak çıktığı, cinayetin 19.40-20.30 aralarında gerçekleştiği anlaşıldı.”

Türkiye günlerce Tokkal ailesi cinayetlerini konuşmuştu Katil için istenen ceza belli oldu

KORKU OTOPSİ DE DE ORTAYA ÇIKTI

İddianamede İlkay-Emel çifti ile 4 yaşındaki çocukları Ali Boy ’un otopsi raporuna da yer verildi. Katil zanlısı Mehmet Şerif Boğa ’nın İlkay ’ı 27, Emel ’i 18, Ali Tepe ’u ise 4 yerinden bıçaklayıp öldürdüğü kaydedildi.

Eskişehir canisi hakkında yeni detaylar Bir kent Tokkal ailesine ağlıyor

Eskişehir canisi hakkında yeni ayrıntı! Bir şehir halkı Tokkal ailesine ağlıyor

‘BAYAĞI BİR CİNAYET DEĞİL ’

Eskişehir Cumhuriyet Savcısı Hakan Ali Erkan kadar yazılan iddianamede, katil zanlısı Boğa ’nın cinayetleri siradan bir öldürme hareketinin ötesinde ‘canavarca hisle ’ gerçekleştirdiğine aksan yapıldı. İddianamede, “Aralarında önemli bir hiçbir husumet bulunmayan şüphelinin günahsız 4 yaşındaki çocuk Ali Boy Tokkal ve anne-babası olan Emel ve İlkay Tokkal ’ı fazla sayıda bıçak darbesi ile acıma duygusu olmadan, barbarca, öldürdüğü anlaşıldı. Kasıtlı Olarak öldürme eylemi ile onu bu eyleme iten neden arasındaki ölçüsüzlük-oransızlık olduğu, bunun da eylemin canavarca işlendiğini ortaya koyan en tarafsız kıstas olduğu, şüphelinin maktüller 4 yaşındaki çocuk ve anne-babasına vurduğu bıçak darbelerinin olayın olduğu yer, oluş şeklinin toplum vicdanının kabul edemeyeceği bir uygulamaya dönüştüğü anlaşıldı. Bu sebeple davranışının adi bir öldürme hareketinin ötesinde eziyet ve canavarca his sevkine dönüştüğü, eylemin toplumun müşterek bilinci, duygusu ve vicdanınca hiçbir zaman onaylamayacak oluşu şüphelinin öldürme suçunu canavarca hisle işlediği anlaşılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Katil zanlısı böyle yakalandı Eskişehirdeki vahşetten kan donduran ayrıntılar

Katil zanlısı böyle yakalandı! Eskişehir’deki vahşetten kan donduran ayrıntılar

BORÇ MESELESİ

İddianamede İlkay Tokkal ’ın hesaplı durumunun bozulduğu, katil zanlısı Boğa ’ya, Emel Tokkal üzerine belirtilmiş olan evi 78 bin liraya devrettiği anlatılarak, şöyle denildi:

“Mehmet Şerif Boğa ile iki taraflı telefon alım-satım işi yaptıkları, İlkay ’ın finansal durumunun bozulduğu, piyasaya borçlandığı, borçlarından dolayı M.İ. isimli arkadaşından borç almak istediği, M.İ. ’nin ise alacağına karşılık güvence istediği belirlendi. Maktül Emel ’in Batıkent Mahallesi ’nde bulunan dairesini onun üzerine yapmayı, borç ödendiğinde geri vermeyi öneri ettikleri, akabinde evi Mehmet Şerif Boğa ’ya devretmeye karar verdikleri saptandı. Boğa ’nın banka aracılığı ile 78 bin lirayı M.İ. ’ye havale etmesi üstüne, evi Boğa ’ya tapuda atama ettiği, İlkay ile belirsiz Boğa aralarında alacak-verecek uyuşmazlığı olduğu belirlendi” denildi.

Eskişehirde İlkay-Emel Tokkal çifti ile Ali Doruk vahşice öldürülmüştü Yeni gelişme

Eskişehir’de İlkay-Emel Tokkal çifti ile Ali Zirve vahşice öldürülmüştü! Yeni gelişme

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.