• Özgür Haberci
  • Gündem
  • Türkiye-Venezuela Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Bayram, Venezuela ziyaretini anlattı

Türkiye-Venezuela Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Bayram, Venezuela ziyaretini anlattı

ABONE OL
Haziran 2, 2021 18:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayram, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, arkadaşlık grubu olarak, parlamento seçimlerini izlemek üzere 4 Aralık 2020’de Venezuela’ya gittiklerini anlattı.

Geziye milletvekilleri ve iş insanlarının katıldığını belirten Bayram, bu ziyarette ilişkin fotoğrafları paylaştı.

Fotoğrafların, kendi Twitter hesabında ve büyükelçilik hesabında da yer aldığını kaydeden Bayram, meslek insanlarının aralarında eski Başbakanlardan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın da bulunduğunu ifade etti.

Bayram, Erkam Şimşek’ın Maarif Vakfı’nı ziyarete geldiğini ve orada akıllı tahta ihtiyaçlarını giderdiğini, Erkam Yıldırım ve öteki iş insanlarının resmi ziyaretlerin hiçbirinde bulunmadığını bildirdi.

Bir hastaneyi ziyaret ettiklerini, yanık ünitesi açılışını yaptıklarını aktaran Bayram, Filistin Camisi’ne gittiklerini, buranın gereklilik ve iaşesini verdiklerini, ayın 8’inde Türkiye’ye döndüklerini belirtti.

AK Parti’li Serkan Bayram, sözlerini şöyle sürdürdü:

class=’cf’>

“Bu konu bir hafta, on gündür çokça konuşuluyor. Nereden başlandı? Ben o umulan şahsa ‘kötüleme makinesi’ diyorum. Başından beri ülkemizin bakanlarına, başbakanlarına hakaret eden, ülkemizin itibar ve onuruyla oynayan, İçişleri Bakanımıza hakaret eden yaratıktır. Bu kişi hızını alamayıp her bir konuşmasında, Türkiye gündemini meşgul ediyor iftiralarıyla. İçişleri Bakanımız zorunlu cevapları verdi. Kendisi kaç kuruşluk adam? Mazisini Türkiye biliyor.

Hızını alamayıp, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım büyüğümüzün oğlu üzerinden akla hayale gelmeyecek bir rota çizerek isnatta bulunmuştur. Erkam Bey, Venezuela’ya benzer uçakla geldi. 4’ünde gelip, 8’inde döndü, başka seyahati yoktur. Yolculuk amaçlı, Venezuela’yı hiç görmemiş öteki iş adamlarıyla beraber bu ülkeyi ziyaret etmiştir, hayır hasenatını yapmış, dönmüştür. Sayın Başbakan, bu konu üzerine izah etme yapıp, yanında bulunduğu şeylerle ilgili data verdi; maske, kitlerden bahsetti, doğrudur. Bir uçağın alabileceği ağırlık kapasitesi bellidir. Yanında sırası gelmişken hediyelik eşyalar vardı. Bir, iki koliyi geçmeyecek maske, kit, hediyelik eşyalar, yiyecek ihtiyaçları, oradaki arkadaşlara verilecek hediyeler… Orada vatandaşlarımızla otelde bir araya geldik, hediyelerimizi dağıttık.”

“İHTİYAÇ VE HEDİYE AMAÇLIDIR”

class=’cf’>

Bayram, Türk büyükelçiliğinin, ticaret hacminin artması için iş adamlarını defalarca gösteri ettiğini vurgulayarak, “Bizden bir hafta önce giden Türk meslek adamları heyeti de vardı, bizden daha sonra yeniden dışarı giden var.” dedi.

Kendilerinin de iş adamlarını ağırlama ettiğini, arkadaşlık grubunun amacının da bu olduğunu dile getiren Bayram, şunları kaydetti:

“Oysa iftira makinası gidip, bizim Başbakanımızı, ailesini, Türkiye’yi uyuşturucu ile nitelendirmiştir. Bu çamur onların eline de yüzüne de bulaşacaktır. Ülkemizin itibarına suikast yapmıştır. Bunun bedelini er veya geç ödeyecektir, yanlarına kalmayacaktır. Maske, kit olayı budur. İhtiyaç ve hediye amaçlıdır. Uçak, THY’nin tarifeli uçağı. Kayıtlara bakarsın, uçağa binerken ne olduğunu görürsün. Her şey apaçık, transparan. İhtiyaç amaçlı dışarı giden maske, kiti, yarı konteynerler dolusu ihracat amaçlı, gümrük amaçlı mülk gibi lanse ettiler. Ayıptır günahtır. Herkesin şerefi, onuru vardır. Herkesin dikkat etmesi gerekiyor. Buradan kimseye ekmek çıkmaz.”

class=’cf’>

“GEZMİŞTİR, HAYIR İŞLERİ YAPMIŞTIR”

Bayram, YSK üyesi Yunus Aykın’ın 6 Aralık 2020’de gerçekleşen Venezuela Milli Meclis seçimlerine gözlemci olarak katıldığını, kendisini orada tanıdıklarını söyledi.

Bayram, “Bu umulan zat, son kasetlerini izlediğiniz zaman Alevi ve Kürt kardeşlerimizin üzerinden mesaj vermeye çalışıyor. Senin amacın bu ülkede hengâme mı dışında tutmak? Sen kimsin, benim Alevi, Kürt kardeşime talimat vermek haddine mi? Mesajın ne? Bu iftira makinesi başarılı olamaz, zannediyor ki Türkiye eski Türkiye. Birilerinin kucağındasın. Seni oradan kaldırmasını biliriz. Aralık 2018’de Beşiktaş Cem Evi’ni ziyarete gittin. ‘Taziye’ dedin, taziye yok. Orada dedemizle 4 saat ne konuştun? Akabinde Şişli’ye yapılan ziyarette kimler vardı, kiminle görüştün?” sorularını yöneltti.

class=’cf’>

Maske ve kitlerin, dışarı giden heyetin kendi ihtiyaçlarının yanında Türk büyükelçiliğine ve Türk vatandaşlarına dağıtıldığını gösteren Bayram, “Çikolata bile dağıttık çocuklara. Kapış kapış çünkü değerli orada çikolata.” dedi.

Bayram, “Rota çizen adam, Maarif Vakfı önündeki resimde niye olsun?” ifadesini kullandı.

Bir soru üstüne Bayram, “Yanımızda badem şekeri de vardı baklava da vardı. Bunları mı anlatayım, ayıptır.” değerlendirmesinde bulundu.

Erkam Şimşek’ın ticari bir uzlaşma yapmadığını dile getiren Bayram, “Gezmiştir, hayır işleri yapmıştır.” biçiminde konuştu.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.