X
Türkiyenin en çok vaka görülen ili Samsunda flaş uzaktan eğitim kararı
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Türkiye’nin en çok vaka görülen ili Samsun’da flaş uzaktan eğitim kararı!

Türkiye’nin en çok vaka görülen ili Samsun’da flaş uzaktan eğitim kararı!

ABONE OL
Nisan 8, 2021 19:40
Türkiyenin en çok vaka görülen ili Samsunda flaş uzaktan eğitim kararı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun Vali Zülkif Dağlı başkanlığında toplanarak Kovid-19 salgını sebebiyle bir dizi tedbir aldığı kaydedildi.

Kovid-19 ile ilgili Afiyet Bakanlığı ve Kovid-19 Bilimsel Danışma Kurulunca yayınlanan tehlike haritasında Samsun’un fazla yüksek tehlike grubunda bulunan iller aralarında bulunduğuna dikkati çekilen açıklama, şöyle devam etti:

“Salgının yayılmasını durdurmak ve halkımızı hastalığın beğenilmeyen etkilerinden gözetmek amacıyla ilimiz genelinde eğitim öğretim faaliyetleriyle ilgili 12 Nisan’dan itibaren geçerli edinmek üzere yeni tedbirlerin alınmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda ilimizde olgu sayısında artışın önlenmesi amacıyla resmi ve özel ilkokulların 1, 2, 3 ve 4. sınıflarında uzaktan eğitime geçilmesi, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitime devam edilmesi kararlaştırılmıştır. 15 Şubat itibarıyla yüz yüze eğitime başlayan köy ve aralıklı nüfuslu ikâmetgâh yerlerinde anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve imam konuşmacı ortaokullarında yüz yüze eğitime devam edilecektir. Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okullarının yüz yüze eğitim öğretim faaliyetlerinin de devam etmesi kararı alınmıştır.”

Açıklamada, okul öncesi eğitim kurumlarında (bağımsız kreş) ve okul bünyesinde bulunan esas sınıflarında eğitim öğretim faaliyetlerine devam edeceği vurgulanarak, “8 ve 12. sınıflar ile mezunlara karşın destekleme, yetiştirme kursları ve yardım kurslarında yüz yüze eğitime, 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıflarda uzaktan eğitime devam edilecektir.” ifadesine yer verildi.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.