Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırımdan İmamoğlunun iddialarına yanıt
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’dan İmamoğlu’nun iddialarına yanıt

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’dan İmamoğlu’nun iddialarına yanıt

ABONE OL
Haziran 1, 2021 16:31
Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırımdan İmamoğlunun iddialarına yanıt
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yalan söylemenin en büyük kötülüklerden biri olduğunu söyleyerek söze başlayan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Şimşek, “Alnımızın akıyla 19 buçuk yıl KİPTAŞ Genel Müdürlüğü yaptık. AK Parti hükümetleri döneminde fazla ciddi işler ortaya koyduk. İstanbul ’a güzel hizmetlerde bulunduk. Her ilçede az kalsın dokunmadığımız yer kalmadı. Tüm Cumhuriyet Irk Partili belediye başkan arkadaşlarımız da bilirler, çok değerli hizmetler yaptık” dedi.

MEMLEKET ALGIYLA YÖNETİLMEZ

Başkan Yıldırım, “Memleket sezgi ile yönetilmez. üstelik insanların şerefi var, haysiyeti var. Mahkemede kendisiyle hesaplaşacağız. Bakın, KİPTAŞ olarak Bahçeşehir’de 5 bin 500 ev yaptık. 5 yılda, her sene 20 bin ev yapacağız vaadiyle meslek bitmiyor. O işin altyapısını yapacaksınız, arsaları bulup, alacaksınız. Bir teknik hazırlık yapacaksınız, çok çabuk da imalat yapacaksınız. Bin ev, 2 bin ev, 5 bin konut, 10 bin ev temelleri atarsanız o 100 bin konuta ulaşabilirsiniz. Başka türlü nasıl yapacaksınız? Bakın İSKİ’den ne güzel bahsediyorsunuz. İSKİ çalışıyor diyoruz. KİPTAŞ’ı da çalıştırmak için bir arsa stokunuzun olması gerekiyor” dedi.

SOKAKTAN GEÇEN BİRİSİ DEĞİL

class=’cf’>

KİPTAŞ’ın Başakşehir’de hayata geçirdiği projelerle ilgili veriler de paylaşan Şimşek, “Derhal biz bu arsayı alırken bir mukavele yapmışız satıcıyla. bir defa bilinmez bir şahıs yok. Herhangi bir kişi diyor Ekrem Bey ve orada da yanlış veri var. Bir parselin sahibi bir şirket. Öteki parselin sahibi de o birinci parselin sahibiyle karşılıklı ikinci bir şirket. İki şirket var ikinci parselde yani. Ayrıca de ikinci parselde yüzde elli hissesi var. Yani sokaktan geçen birisi değil. Biz insanlarla oturmuşuz, konuşmuşuz. Demişiz ki, birinci parseli alırız. Lakin ikinci parselde hissedarın var ve üstünde takyidatın var. Yani banka borçların var. Kendisinin değil, diğer ortağının var. Onu temizleyerek gelirsen fiyatımız budur demişiz. Haa temizleyemediğin için gelemedin, o vakit 1. parselini bin liradan alırız demişiz, kelepir fiyatına. Arsasını 5 gün daha sonra temizlemiş gelmiş. Arsa ile birlikte o günün şartlarında, KİPTAŞ için çalışan değerleme şirketlerinin değerlendirmesiyle arsalar 48 ay vadeyle satın alınmış. Ne ile küskün, bu banka kredisiyle alınmamış. Bir banka borcu değil” dedi.

Hesabı yapıldığında o tarihte KİPTAŞ’a 100 milyon para kazandırdıklarını bildiren Şimşek, “İş yapacaksın rivayet yapmayacaksın, iftira atmayacaksın” diyerek konuşmasına son verdi.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.