X
V estetiğiyle ameliyatsız yüz germe

V estetiğiyle ameliyatsız yüz germe

ABONE OL
Mart 15, 2021 01:17
V estetiğiyle ameliyatsız yüz germe
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yakın zamana dek, çene için yapabilecek tek prosedür yüz germe idi. Fakat acilen, çene sarkması tedavisinde non-invaziv uygulamalar da kullanılıyor. Enjeksiyon teknikleri ile çene çizgisi tekrar şekillendirilebiliyor.

DOLGU ENJEKSİYONU

Kırışık tedavisinde kullanılan dolgu enjeksiyonu tekniği çene şekillendirme tedavisinde de kullanılıyor. Bilhassa çenedeki hacim eksiklikleri hyalüronik asit ya da kişinin kendi yağ hücreleri enjekte edilerek giderilebiliyor. Dolgu enjeksiyonunun etkisi kullanılan malzemenin türüne kadar 2 sene değin sürebiliyor. Ameliyatsız bir operasyon olduğu için iyileşme sürecine gereksinim olmaz. Geri dönüşümlü yani belirtilmiş aralıklarla tekrarlanması gereken bir prosedürdür.

V estetiğiyle ameliyatsız yüz germe


MASETTER BOTOKSU

Çene amortisman tedavisinde uygulanan bir tekniktir. Botoks enjeksiyonu ile fazla geniş çene kasları gevşetilerek çenenin V şeklini alması sağlanabilir. Botoks enjeksiyonu kırışık tedavisinde de benzer şekilde kasların gevşemesini sağlayarak tesir eder. Bu sayede doğru noktalara enjekte edilerek çene kaslarının da gevşemesini sağlayarak çenenin küçülmesine asistan olur. Ameliyatsız bir operasyon olan bu prosedürüin etkileri birkaç gün içinde ortaya çıkar.

V çene estetiği, geri dönüşümlü bir operasyon olup, enjeksiyonların etkisi geçince sıradan 1 ya da 2 yıl içinde tekrarlanması gereken bir prosedürdür. Cerrahi teknikler ile kıyaslandığında anestezi ve dikiş gerektirmediği için iyileşme sürecine de gereksinim olunmaz.

Ancak bu prosedürün içten bir şekilde planlanarak uygulanması gerekir. bu nedenle mutlaka alanında uzman cerrahlar kadar klinik ortamda yapılmalıdır. Eğer çeneniz yüzünüzün geneli ile ahenksiz ise ve size erkeksi bir görünüş veriyorsa bu prosedürden siz de faydalanabilirsiniz. Bu Nedenle siz de daha genç ve kadınsı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

V estetiğiyle ameliyatsız yüz germe

Katkılarından nedeniyle Dr. Aktüel Öztürk’e Teşekkürler

Çocuklara imece kültürü nasıl kazandırılır?

 

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.