X
Veysel Eroğlu: İşte erken seçim olursa da yine bu şekilde kaybedecekler

Veysel Eroğlu: İşte erken seçim olursa da yine bu şekilde kaybedecekler

ABONE OL
Haziran 6, 2021 19:56
Veysel Eroğlu: İşte erken seçim olursa da yine bu şekilde kaybedecekler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Güney beldesi belediye başkanlığı seçimlerini, resmi olmayan sonuçlara tarafından şampiyon AK Parti adayı Erol Karabacak’ı tebrik etti.

Karabacak’ın artık Güney beldesindeki herkesin başkanı olduğunu dile getiren Eroğlu, “Burada demokratik ve şölen havasında tercih yapıldı. Dışardan gelen birkaç kişi provokasyon yapmaya çalıştı ama emniyet güçlerimiz onu engelledi. hemen cümbür cemaat kucaklaşıyor. Tüm belde halkı burada ve muhtarlık seçimleri de yapıldı. Fazla hoş bir bayram havası var. Biz de bundan sonradan Erol Karabacak’ın 30 projesini tamamlayarak burayı çiçek gibi yapacağız.” diye konuştu.

Eroğlu, Güney’deki seçimlerin AK Parti ve Cumhur İttifakı için de moral olduğunu vurguladı.

“Tüm muhalefet partilerinin gözü buradaydı”. diyen Eroğlu, “Fazla sayıda muhalefet partisi burada namzet gösterdi. Lakin oylarına baktığımızda gülünç oylar. Fakat biz onları da kucaklayacağız. Artık başkanımız, tüm Güney halkının başkanıdır. Herkesin belediye başkanıdır.” dedi.

Eroğlu, bu seçimin Türkiye’ye bir mesaj oluşturduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

class=’cf’>

“Muhalefet partilerinin aldığı oylar emin. Muhalefet partileri erken seçim için uğraşıyorlar. Buradaki seçim de bir denemeydi. İşte erken seçim olursa da yeniden bu şekilde kaybedecekler. Erken seçim falan yok. 2023’te gümbür gümbür seçim yapılacak. Halep oradaysa arşın burada.”

Başkanlık seçiminin şampiyon Erol Karabacak da seçimin, Güney beldesi halkı için bahtı açık uğurlu olmasını diledi.

Kazananın Güney olduğunu ve bütün belde halkını kucaklayacaklarını kaydeden Karabacak, gece gündüz demeden yola devam edeceklerini dile getirdi.

“BİZE DÜŞEN DE NEYSE TEKRAR TEKRAR YANLARINDAYIZ”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise, “Seçimde en çok sevindiğimiz taraf, afaki olayların olmaması. ufak tefek olaylar olmuş oy kullanılırken ama en büyük sevincimiz, olayların büyümemesi. Kırgınlıkların fazla fazla olmaması. İnşallah Güney halkına şanslı olur. Güney halkı, Erol beyi tercih etmiş, yükü ağır, rabbim yardımcısı olsun. Bize düşen de neyse defalarca yanlarındayız.” diye konuştu.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de uzun bir çalışma sonucunda güzel bir sonuçla Erol Karabacak’ı belediye başkanı seçtiklerini belirtti.

class=’cf’>

Özellikle Güney halkına teşekkür eden Yurdunuseven, “Bizleri, Afyonkarahisar’ı ve sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzünü ak ettiler. Bundan dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, şimdiden sonra da gönül belediyeciliğini ve hizmet belediyeciliği anlamında birlik birliktelik içerisinde el ele çalışacaklarını vurguladı.

Öte yana İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Veysel Eroğlu’nun telefonuna yaptığı aramada Erol Karabacak ile konuşarak, kendisini seçim başarısından dolayı tebrik etti.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.