X
Yangından önce hava cehennem gibiydi

Yangından önce hava cehennem gibiydi

ABONE OL
Ağustos 1, 2021 04:54
Yangından önce hava cehennem gibiydi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yarımada’ya ilk ayak basanların derin bir nefes çektiği ‘Yokuşbaşı’nı duman kaplamıştı. Kale görünmüyordu… Bodrumlu bir anda teyakkuza geçti… Birkaç gün önce Güvercinlik’te alevlerle savaşan Yarımada’nın halkı bu kez evlerine çok yakın olan İçmeler’deki alevlere müdahale etmek durumundaydı.

Bodrum yangın yeri: Mazı ve Gökpınar... İki mahalle tahliye edilirken, Belediye Başkanı Arastan halka çağrı

Bodrum yangın yeri: Mazı ve Gökpınar… İki mahalle tahliye edilirken, Belediye Başkanı Aras’tan halka çağrı

Bahçe hortumları, mutfak kapları hatta pet şişelerle yürüdüler yangının üzerine. Tepelere yakın bölgede yaşayanlar ve otellerde konaklayanlar ekipler tarafından tahliye edildi. 17.30 sıralarında yangın kontrol altına alınmıştı. Yamaçta evi olanlar bahçelerindeki ağaçların kuru dallarını buduyor, hortumlarla devamlı yapraklar ıslatılıyordu.

AGLAYARAK ANLATTI

Zehra Teyze çevirdi yolumu “Neler yaşadınız, geçmiş olsun” dememle ağlamaya başladı, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Buralar cehennem gibiydi. Öğlen çok sıcaktı. Uyuyakalmışım. Seslere uyandığımda alevlerin burnumuzun dibine kadar geldiğini gördüm. Korkunçtu. Komşumun yardımıyla sahile indim. Şükür evlerimize sıçramamış ama ormanımız kül oldu.” Zehra teyzeyi bırakıp tersanelerin olduğu bölgeye devam ettim. Yolda otostop çeken bir genci aldım arabaya, adı Emir’miş. “Buralıyım abi. Burası bizim canımız. Yangını görünce, yardım etmeye geldim” diyor. Naptın diye soruyorum… “İtfaiyeye hortum tuttum, su taşıdım, trafiği açmak için polislere yardım” ettim diye anlatıyor. Aklıma Şahin geliyor. Bu memleketin Şahinleri bitmez… O sırada mesaj geliyor: “Mumcular çok fena…”

Arazözde can veren orman işçisinin oğlu konuştu: Bilerek yapanlara Allah cezasını versin

Arazözde can veren orman işçisinin oğlu konuştu: Bilerek yapanlara Allah cezasını versin!

HERKES ORMANA KOŞTU

class=’cf’>

Daha Mumculara yaklaşmama 5-6 kilometre vardı ki alevler karşıladı beni. Genci, yaşlısı motoruna atlayan ormana koşuyordu. Bir ekip geliyor hararetle, “Mazı’ya gidiyor, oradan karşılayacağız” diyorlar.

Önce Güvercinlik, sonra İçmeler, sonra Mumcular derken şimdi de Mazı’yı duyuyorum. Bodrum yanıyor. Bodrumlu alevlerle savaşıyor…

: İlginizi Çekebilir

  • Arabanın ön camından cehennemi gören kahramanlar! ‘Yanıyoruz lan’
  • Bodrum yangın yeri! İki mahalle tahliye edildi…
  • Yangın manzarasında tatile devam etmek!

Canlı Borsa – Altın Fiyatları – Döviz Kurları için Bigpara

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.