X
Yanık: İfademin çarpıtılması kötü niyetli bir yaklaşımdır

Yanık: İfademin çarpıtılması kötü niyetli bir yaklaşımdır

ABONE OL
Mayıs 22, 2021 21:08
Yanık: İfademin çarpıtılması kötü niyetli bir yaklaşımdır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bakan Yanık, Komisyondaki ifadelerinin sosyal medyada çarpıtıldığını ve bağlamından kopartılarak gündem haline getirildiğini bildirerek, sosyal ağ hesabından yorumlama yaptı. TBMM Araştırma Komisyonu’nda 2020 Kadına Karşın Zor verilerini paylaşırken kullandığı ifadelerin bağlamından kopartılarak, art niyetli şekilde sosyal medyada gündeme getirildiğini açıklayan Bakan Yanık, “Meclis Araştırma Komisyonu’nda Perşembe günü yaptığım sunumda 2020 yılı Kadına Yönelik Zor verilerini paylaşırken kullandığım ifadeler bağlamından kopartılarak, art niyetli şekilde sosyal medyada gündeme getirilmekte. Meclis tutanaklarının ilgili bölümünden ve yaptığımız sunumun ilgili yansısından da anlaşılacağı üzere salgının öncesinde (Ocak 2020) ve sonrasında güç verilerini anlatıyorum.” ifadelerine yer verdi.
Bu verilerde, şiddetin salgının başında şok edici bir şipşak yükselmediğinin görüldüğünü belirten Yanık, şunları kaydetti:

‘ŞİDDETE KARŞI SIFIR TOLERANS İLKESİYLE ÇALIŞIYORUM’

“Salgın stresinden kaynaklanan, pandeminin yol açtığı gerginlikle doğru orantılı bir çoğalma olmadığı anlamında kullandığım tolere edilebilir ifadesinin aradan geçen iki günün peşinde çarpıtılması fena niyetli bir yaklaşımdır. Bir bayan ve bir hukukçu olarak şiddete karşı geçmişte verdiğim uğraş ortada olduğu gibi, bugün de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak şiddete aleyhinde sıfır tolerans ilkesiyle çalışıyorum. Tolere etmek ifadesini istatistiksel yorumlama için kullandığım çok açık. Kaldı ama, sunum yaptığım komite AK Parti, MHP, CHP, İYİ Parti ve HDP vekillerinden oluşmakta ve toplantılarını bayan alanında senelerdir çalışan milletvekillerinin katılımıyla gerçekleştirmektedir. Toplantıda yaptığım sunumla ilgili her türlü veri ve ifade tarafıma soru olarak yöneltilmiş, toplantıda konuşmadığım meselelerde de sorular gelmiştir. O gün sunum esnasında bayan çalışmaları yapan vekillerin hiçbirinden bu yönde bir eleştiri, yorum ya da soru gelmemiştir. Zira konuşmamın anlamı bağlamı içinde gayet iyi anlaşılmıştır. Bu itirazın, sunumun üzerinden iki gün geçtikten daha sonra bu şekilde cımbızlanarak gündem yapılıyor olması bunun bir sezgi operasyonu olduğunu açıkça ortaya koymaktadır.”

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.