X
Yargıtay 214 sözleşmeli personel ve 279 sürekli işçi alacak

Yargıtay 214 sözleşmeli personel ve 279 sürekli işçi alacak

ABONE OL
Haziran 7, 2021 01:58
Yargıtay 214 sözleşmeli personel ve 279 sürekli işçi alacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana tarafından, Yargıtay Başkanlığında istihdam edilmek üzere ortaöğrenim mezunu 20, önlisans mezunu 60 ve lisans mezunu 20 zabıt katibi, ortaöğrenim mezunu 10, önlisans mezunu 15 ve lisans mezunu 7 silahlı koruma ve emniyet görevlisi, lisans mezunu 13 çözümleyici, lisans mezunu 7 programcı ile teknisyen pozisyonu için alanıyla ilgili asgari ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenime sahip 4 asansör, 3 elektrik (yüksek gerilim), 6 elektrik (hain gerilim), 4 endüstriyel otomasyon, 4 görünüm ve seslendirme, 4 alet, 4 mobilya, 5 metal işleri/kaynakçılık, 2 sıhhi tesisat, 3 soğutma ve iklimlendirme, 4 inşaat/yüzey kaplama/boya branşlarında sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Hem sözleşmeli tekniker pozisyonu için alanıyla ilgili minimum önlisans düzeyinde mesleki teknik öğrenime sahip 2 makine, 2 elektrik, 1 inşaat, 4 haberleşme ve 7 bilgisayar ve elektronik branşları ile 1 kameraman istihdamı yapılacak.

Adaylar başvurularını 7-11 Haziran tarihleri arasında “www.turkiye.gov.tr” internet sitesindeki Yargıtayın iş uygulama ilanı üzerinden e-Devlet sistemine girerek elektronik ortamda gerçekleştirebilecek. Kişisel Olarak ya da posta aracılığıyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

class=’cf’>

Başvuruda bulunacakların 2020 yılı Halk Personeli Seçme Sınavı (KPSS) B grubu sınavına girmiş olmaları ve ilgili puan türünden minimum 60 alması gerekiyor. Tutanak katibi ve koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonu için de en az 70 puan şartı aranıyor.

Başvurusu kabul edilen adaylar branşlarına tarafından başvuru ve sözlü sınava çağrılacak. Sınav tarihleri ve saati ile yeri Yargıtayın internet adresinden duyurulacak.

Yargıtay Başkanlığı yayımladığı bir diğer ilanla, sözlü sınav başarı sırasına kadar sözleşmeli sistem uzmanı olarak 2 bilişim personeli alımı gerçekleştirecek.

Bilişim personeli için de başvurular 21-25 Haziran tarihleri arasında “www.turkiye.gov.tr” üzerinden e-Devlet sistemi yoluyla yapılacak.

SÖZLÜ SINAV SONUÇLARINA KADAR 279 SÜREKLİ İŞÇİ ALINACAK

Yargıtay Başkanlığı, hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) yoluyla sözlü sınav sonuçlarına kadar 279 sürekli emekçi alımı gerçekleştirecek.

Sürekli işçi kadroları ve tatbik şartları İŞKUR’un internet sitesinde yayımlanacak. Şartları uyan adaylar, başvurularını 7-11 Haziran tarihleri aralarında Ankara İŞKUR İl Müdürlüğü Çankaya Hizmet Merkezine şahsen veya “www.iskur.gov.tr” internet adresi üzerinden yapabilecek.

class=’cf’>

İstihdam edilecek personelin 10’u değişik uzmanlık alanlarında el yatkınlığı belgesine sahip aşçı, 7’si meslek yüksekokullarının turizm ve otelcilik bölümü veya ikram hizmetleri bölümü mezunu garson, 13’ü iş liselerinin peyzaj bölümü mezunu ya da lise mezunu olup ustalık ya da kalfalık belgesine sahip bahçıvan, 249’u ise en düşük ilköğretim mezunu olmak şartıyla temizlik görevlisi olacak.

Her aday, ilan edilen kadrolardan sadece bir iş koluna başvurabilecek ve sadece Ankara’da ikamet edenler kullanım yapabilecek. Başvurularda adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nde kayıtlı olan birinci mesken yeri adresi dikkate alınacak.

class=’cf’>

Kullanım süresi içerisinde ikametini Ankara’ya taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecek. İkamet değişikliğiyle ilgili olarak Adrese Dayalı Nüfus Tescil Sistemi’nden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı kayıt tarihi esas alınacak.

Ön lisans düzeyindeki işçi talebine ilişkin KPSS puan tarzında 60 ve üzeri puan almış olanlar başvurabilecek ve İŞKUR tarafından KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanılarak, açık iş sayısının 4 katı aday liste halinde Yargıtaya gönderilecek ve bu adaylar için kura çekimi yapılmayacak.

class=’cf’>

İlköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki başvuruların tamamı ise kura çekimi için Yargıtaya gönderilecek. Noter kurasına katılacakların ad listesi “www.yargitay.gov.tr” adresinde ayrıca duyurulacak.

İŞKUR tarafından bildirilen başvurular arasından istihdam edilecek kadro sayısının 4 katı aday asıl, 4 katı namzet da yedek olarak noter huzurunda çekilecek kura sonucunda belirlenecek. Kura çekimi Yargıtay Başkanlığı Konferans salonunda 18 Haziran Cuma günü saat 09.00’da yapılacak.

Kura sonucunda belirlenen adaylar ile ön lisans düzeyindeki emekçi talebiyle ilgili olarak İŞKUR kadar bildirilen listede bulunan adaylar belgeleri incelendikten sonra aranan şartları taşımaları halinde sözlü sınava alt tutulacak.

class=’cf’>

Sözlü sınavın gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Yargıtay’ın internet sitesinde ilan edilecek.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.