Yoğun bakıma girip doktor ve hemşirelere saldırmışlardı Cezaları belli oldu
  • Özgür Haberci
  • Gündem
  • Yoğun bakıma girip doktor ve hemşirelere saldırmışlardı! Cezaları belli oldu

Yoğun bakıma girip doktor ve hemşirelere saldırmışlardı! Cezaları belli oldu

ABONE OL
Haziran 3, 2021 13:28
Yoğun bakıma girip doktor ve hemşirelere saldırmışlardı Cezaları belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Yoğun Bakım Ünitesi’nde çare görebilen İsmail Ç., 21 Aralık 2018 gecesi fenalaştı. Yoğun bakımda görevli Dr. Fahri Dorukhan Celepoğlu’nun bütün müdahalesine karşın İsmail Ç., saat 05.30 sıralarında yaşamını yitirdi.

Dr. Celepoğlu, yoğun bakım uzmanı Dr. Açlık Çakın’ı arayıp şart hakkında data verdi. Babalarının vefat haberini bölge kardeşler Hanife Y., Sema Ü. ve Semiha Ç. içeri girmek istedi. 3 kardeş, Yoğun Bakım Ünitesi’nin şifreyle açılan kapısını zorlayıp açtı. Kardeşler, sözde babalarının ölümünden yoğun bakımdaki Dr. Fahri Dorukhan Celepoğlu ve öteki sıhhat çalışanlarını sorumluluk sahibi tuttu. 3 kardeş, afiyet çalışanlarına saldırdı. Dr. Celepoğlu’na tokat attığı öne sürülen hasta yakınlarının yoğun bakım odasındaki hemşire Esma Rüzgâr’e de “Babamı bu ellerle mi öldürdün?” diye bağırarak tekrar tekrar tokat atıp parmaklarını büktüğü bahis edildi.

Yoğun bakıma girip doktor ve hemşirelere saldırmışlardı Cezaları belli oldu

class=’cf’>

3 kadın, ‘Beyaz kod’ (Hastanelerde çalışanlara yönelik şiddeti önlemeyi amaçlayan acele durum idare arabulucu) saptamak isteyen klinik destek personeli Buket Buse Var’a ise “Kimi arıyorsun sen?” diyerek saçını çekip başını beton zemine vurdu. Buket Buse Var aldığı darbeler nedeniyle bayıldı. Hemşire Esra Gedikli’yi de döven 3 bayan, bir zaman sonra olay yerine gelen hastane güvenliğince güçlükle dışarı çıkarıldı.

Olaydan sonra darp raporu alan Dr. Celepoğlu ve hemşireler, güvenlik kameralarınca anbean kaydedilen saldırıyla ilgili hasta yakınları hakkında şikayetçi oldu. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede Hanife Y. hakkında ‘kamu görevlisinin bile bile yaralanması’, ‘tehdit’, ‘kamu görevlisine hakaret’ suçlarından toplam 38 yıl 6 avuç içi değin, Sema Ü. hakkında aynı suçlardan toplam 20 yıla değin, Semiha Ç. hakkında ise ‘tehdit’ ve ‘kamu görevlisine hakaret’ suçlarından toplam 12 yıl 3 avuç içi değin hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Yoğun bakıma girip doktor ve hemşirelere saldırmışlardı Cezaları belli oldu

class=’cf’>

5 YIL DENETİME TABİ TUTULACAK

Davanın karar duruşması 24 Mayıs’ta Antalya 22’nci Asliye Cinayet Mahkemesi’nde yapıldı. Mahkeme sonunda hakim, Semiha Ç. ve Sema Ü.’nün beraatına karar verdi. Aynı davada yargılanan Hanife Y.’ye, doktor Fahri Dorukhan Celepoğlu, hemşire Esma Esinti ve klinik yardım personeli Buket Buse Var’a karşı ‘kasten yaralama’ suçundan 136 gün karşılığı 6 bin 720 lira; ‘hakaret’ suçundan 5 bin 700 lira almak üzere toplam 12 bin 420 lira adli para cezası; hem ‘tehdit’ suçundan 4 ay 20 gün hapis cezası verildi. Mahkeme Hanife Y.’ye verilen cezayla ilgili hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Mahkeme keza Hanife Y.’nin bu cezaya ilişkin 5 yıl her tarafında denetime bağlı tutulmasına ve bile bile diğer bir suç daha işlemesi halinde, bu cezanın da işlerlik kazanmasına hükmetti.

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.