X
Zonguldak Valisi Tutulmaz: Yüzde 10’luk artış var

Zonguldak Valisi Tutulmaz: Yüzde 10’luk artış var

ABONE OL
Mart 17, 2021 12:19
Zonguldak Valisi Tutulmaz: Yüzde 10’luk artış var
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Zonguldak Valisi Tutulmaz: Yüzde 10luk artış var

Koronavirüs salgını ile uğraş dahilinde Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, İl Güvenlik Müdürü Ahmet Metin Turanlı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gönen Süslü ve İl Sıhhat Müdürü Dr. Ertuğrul Güner ile birlikte şehir halkı merkezinde denetimlerde bulundu. Gazipaşa Caddesi ’nde gerçekleştirilen denetimlerde, kafe, restoran ve bankalar denetleme edildi. Zonguldak’ın pandemiden en fazla etkilenen illerden biri olduğunu söyleyen Vali Tutulmaz, vatandaşlara uyarılarda bulundu.

“ACILEN YÜKSELİŞ ARTARAK DEVAM EDİYOR”

ZAMAN ZAMAN hemen olan denetimler yaptıklarını ifade eden Vali Mustafa Tutulmaz, “Denetimlerimiz iyi gidiyor. Başlıca kurallara uyuluyor. Zonguldak ’ın konumu da Türkiye ortalamasında hemen. Zonguldak olarak 40 ’ıncı sıradayız. Yani tam ortadayız. Bizim amacımız bu tabloyu ilk 10 ’lara, ilk 5 ’lere düşürebilmektir. Yani mavi sınıfına geçebilmektir. Ama derhal yükseliş artarak devam ediyor. Zonguldak ’ta da yüzde 10 ’luk yükselme var. Lakin bunu atıl ışık halkası getirebileceğimizi ümit ediyoruz. Son üç gündür salgın birazcık daha durağanlaştı. İnşallah bu hareketsizlik sürekli ülkü gelir. Yükselişten geriye da geçeriz diye düşünüyorum” dedi.

“MUAFİYETİ OLAN GRUBUN PİKNİK YAPTIKLARINI GÖRDÜK”

Zonguldak’ın şu an yüzde 75’lik oranla turuncu kategoride olduğunu ifade eden Vali Tutulmaz, “Zonguldak olarak şu lahza yüzde 75 ’lik oranla turuncuyuz. Yüzde 25 ’lik bir dilim var, ama biz onu bakmak istemiyoruz. Hedefimiz yüzde 50 ’nin altına düşmektir. Bizler meslek yerlerini denetliyoruz. Denetleme noktasında bizim sınırımız var. İş yerlerimizde sorun değil ancak bulaşların çoğunluğu aile içerisinde ve komşu gezmelerinde oluyor. Bizim bunu eksiltmemiz lüzumlu. Azıcık daha gezme, birlikte olma ve hafta sonları pikniğe gitme gibi alışkanlıkları bırakmamız gerekli. Hafta sonu, muafiyeti olan bir grubun piknik yaptıklarını gördük. Buna müsaade etmeyiz. Gittik, cezasını da kestik. Bunun takibini defalarca birlikte yapmamız lüzumlu. Salgından ancak önlem ve kurallara uyarak kurtulabiliriz” diye konuştu.

 

sizlere ozgurhaberci.com farkıyla sunulmuştur

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.